Карабинівка
Павлоградський район, Дніпропетровська область

Історія села Карабинівка

Історичні документи засвідчують, що в 1776 році царський уряд за правління Катерини ІІ (в 1776-1796р.) наділяв землю сановникам царського двору. Серед  «нагороджених» був і царський радник Карабінов, який одержав понад 170 десятин землі і в тому числі землю, де знаходиться зараз село.  При заселенні цієї землі було вирішено назвати цих перших переселенців карабинівцями, а село почало носити назву Карабинівка.  

На сьогодні Карабинівка – це соціально-культурно розвинуте село. В селі  працює орган місцевого самоврядування Карабинівська сільська рада, КЗ «Карабинівська ЗШ І-ІІІ ступенів»,  де навчається 112 учнів,  КДНЗ «Карабинівський дитячий садок «Барвінок» загального розвитку», де виховується 40 дітей,  Карабинівський СБК, Карабинівський ФАП, КЗК «Карабинівська сільська бібліотека».  

На честь 45 річниці Перемоги  у Великій Вітчизняній війні  збудований Меморіал слави. На стіні викарбовано імена 246 земляків, які  не повернулися з фронту.   

У нашому селі у 1906 році народився Герой Радянського Союзу С.Д.Довгополий. У 1945 році за проявлений героїзм при форсуванні річки Дніпро його нагороджено Зіркою Героя Радянського Союзу, нажаль у березні 1945 року С.Д.Довгополого було поранено у польському місті Гдиня, де він помер від ран. Після війни односельчани перевезли його прах і перезахоронили на місцевому кладовищі. На подвір’ї школи стоїть бюст герою - земляку.

Село багате на народні таланти: є майстри художники, які приймають активну участь в обласних та всеукраїнських конкурсах. Місцевим поетом -Лизогубом Григорієм Трохимовичем видано дві збірки віршів, «Пролісок» у 2010 році  та  «Відлуння серця» у 2011 році.

В центрі села збудований  «Центр відпочинку та здоров’я з дитячим та спортивним майданчиками».

Свято-Володимирський собор збудовано в нашому селі на кошти земляка Володимира Андрійовича Лизогуба, який жив у місті Детройті (Канада). Відкриття собору відбулося 19 серпня 2007 році в день святкування релігійного свята - Спаса Нерукотворного. 

В жовтні 2016 року відбулося відкриття новобудови - Храму Святого Духа в с.Карабинівка, який знаходиться в центрі села.

На території сільської ради працює 18 фермерських господарств, три олійниці, 7 торгівельних точок, заготівельна кантора, кафетерій.

Село Карабинівка повністю газифіковано, асфальтовано, жителі села працюють на полях  та підприємствах, примножуючи славу своїх батьків.